logo

NA BIWAKU | FILM Z MAJÓWKI 2016
JEZIORO BAJKAŁ – KAMIENIEC WROCŁAWSKI


Kurczak z ogniska • Pieczone ziemniaki • Napoje wyskokowe

Trzy dni odpoczynku – trzy dni biwakowania nad wodą pod namiotami

Po uprzednim dojechaniu na miejsce, znalezieniu dobrego miejsca oraz rozłożeniu namiotów, kempingu i reszty klamotów przyszła pora na ognisko.Motywem przewodnim tego wypoczynku w Kamieńcu Wrocławskim było: co tu zrobić, a żeby się nie narobić, a żeby się ognisko paliło i nie zgasło

Nie było zbytnio chętnych, ale po niedługim czasie zgłosiło się dwóch chojraków na dokładne przeszukanie pobliskiego terenu w celu znalezienia drewna na ognisko. Drewna nie byle jakiego, bo uzgodniliśmy wcześniej minimalne jego wymiary. Grubość, długość jak i minimalna waga musiała się zgadzać!

Oczywiście jeśli chodzi o drewno na rozpałkę, to im cieńsze tym lepsze i tutaj można było sobie pozwolić na więcej, ale stopień wilgotności musiał być zachowany. Uzgodniliśmy maksymalną wilgotność gałęzi na 15%. Pogodę mieliśmy rewelacyjną. Słońca nie brakowało także wilgotność gałęzi oscylowała na około 10% a to prawie ideał!

 

Mieliśmy dobrą siekierę (co widać na nagraniu), więc każdy chciał już przyniesione i przywiezione drewno ciąć  na kawałki, ale jak przyszło co do czego, to okazało się, że większość przypomniała sobie o tym motywie przewodnim i nadal obmyślała co tu zrobić…


Więc na ochotnika zgłosił się Łukasz i Sebastian i we dwójkę zajęli się rąbaniem. Poświęcili na to dwie godziny, reszta w tym czasie doglądała czy na równe części jest dziabane drewno i czy wióra nie lecą zbyt daleko, bo je też palimy. Zmieścili się w wytyczonym miejscu, chyba tylko jeden wiórek odskoczył dalej, ale pies Lucky raz dwa go przyniósł.

Drewna mieliśmy do oporu, także cały czas ktoś coś piekł w ognisku czy to nad nim w dymie sobie wędził.

Naszym daniem specjalnym drugiego dnia był pieczony kurczak, czasem był nawet w dymie, także można by rzec, że kurczak z ogniska był pieczono-wędzony. Był nawet dobry, każdy się zajadał jak by nigdy nie jadł mięsa z ogniska, a tylko oglądał zdjęcia na internecie. A przecież głodni nie byli, były przecież chociażby ziemniaki!

W pierwszy dzień i dzień ostatni dominowały pieczone ziemniaki, kiełbasa i karkówka z grilla.

Prawie bym zapomniał o rosole przygotowanym przez Sebastiana, który smakował (rosół) w miarę dobrze.

Ogólnie było nie źle, ale brakowało nam tym razem więcej atrakcji jak chociażby pływanie na pontonie i łowienie ryb. No ale to pierwsze wymaga już włożenia większej energii w wiosłowanie, a komu by się chciało… Na tym biwaku nastawiliśmy się na nierobienie nic i w dużej mierze nam to wyszło.

 

A jak było na wyprawie pod namioty i kemping kolejnym razem? To już niebawem.

Autorem treści jest MCH


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

8 odpowiedzi na “FILM Z MAJÓWKI 2016 | BAJKAŁ – KAMIENIEC WROCŁAWSKI

 • 26 lipca 2017

  Ten film z majówki to bardziej pokaz zdjęć niż film ,kiedyś urządzaliśmy majówkę też nad jeziorem ale to nie był Bajkał bo nawet tego jeziora nie znam w mojej okolicy Krakowa nad jeziorem rożnowskim jak ktoś ciekawy gdzie jezioro rożnowskie się znajduje to jest strona z mapą i cały dojazd nad jezioro rożnowskie bardzo polecam bo to jest wielkie jezioro i są świetne miejsca na rozłożenie namiotu i tam majówkę robiliśmy film mam może wrzucę na youtube ::D

  Odpowiedz
 • 8 czerwca 2017

  Właśnie dlatego kocham lato i wypady pod namiot 🙂 Kiedyś byłam harcerzem i wyruszaliśmy na obozy harcerskie bywały super przygody do czasu jak pedagog nas nie nakrył jak piliśmy dobre czasy

  Odpowiedz
 • 6 lutego 2017

  że niby był kasting przeprowadzany do tego filmu z majówki ? hehe 😀

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2016

  Cześć. Bardzo bym chciała pojechać na obóz harcerski tylko nie wiem gdzie we Wrocławiu da radę wypożyczyć sprzęt pod namioty ogólnie na biwak w sumie tylko namiotu nie mam a kupować nie chcę bo ceny za dobre namioty nie są niskie może wiecie gdzie jest wypożyczalnia sprzętu na obóz harcerski ogólnie turystyczny tanio we Wrocławiu?

  Odpowiedz
  • 2 czerwca 2016

   Kropeczko a jaki to jest dobry namiot? Taniej Cię wyniesie kupno namiotu a dobry namiot dwuosobowy kupisz w sklepach dla turystów już za 200 zł w markecie nie polecam bo często to są namioty na jeden sezon. Wypożyczalnia namiotów i sprzętu turystycznego to ma sens jak to miałby być jednorazowy obóz harcerski a zakładam że jak raz będziesz na takim obozie to będziesz chciała częściej 🙂 Turystyka wciąga a już na pewno wyjazdy na biwak i podobne wycieczki. Czuwaj!

   Odpowiedz
   • 3 czerwca 2016

    Dobry namiot to taki który nie przecieka i przepuszcza powietrze , sama nie wiem muszę popatrzeć tak jak mówisz po sklepach z namiotami tylko które sklepy turystyczne z Wrocławia polecisz? Jutro będę miała więcej wolnego czasu to poszukam w sklepach internetowych za namiotami może coś kupie niedrogo a dobrego a chyba też masz rację że nie ma sensu wypożyczać namiotu bo jeszcze coś się z nim stanie i będzie trzeba oddawać więcej pieniędzy niż ten namiot jest warty ,póki co ślicznie dziękuję za naprowadzenie.Ja się słabo orientuje bo ze mnie taka turystka jak … tutaj nie dokończę .Pozdrawiam ciepło z chłodnego dzisiaj Wrocławia.

    Odpowiedz
 • 1 czerwca 2016

  Hmm ja to nigdy nie sprawdzałem wilgotności drewna na ognisko tyko jakie by nie było to się paliło. W tym roku na majówce byłem ze znajomymi na biwaku ale w Zachodniopomorskie w miejscowości Dobrzany pod namiotami oczywiście ale ludzie też tam byli z kempingami jednak ja wolę namiot i było prze świetnie super wypoczynek na nieznanych terenach a w przyszłym roku majówka zapewne gdzieś już bliżej może nad jeziorem bliżej Wrocławia tak jak Wy 😀 czas pokaże zobaczymy jak to wyjdzie. Ognisko mieliście porządne widać na zdjęciach a na jednym zdjęciu to widać chyba nawet kurczaka albo inny drób. Raz jadłem kurczaka z ogniska wyśmienity był ale to wędziliśmy w dymie ze 3 godziny z grilla jednak tak dobrze nie smakuje. Film z biwakowania fajny. Czuwaj!

  Odpowiedz
 • 31 maja 2016

  Bardzo lubię wyjazdy pod namioty ze znajomymi. Ostatni raz byłam pod namiotem za Wrocławiem nad dużym stawem zapomniałam miejscowość ale było super. Ognisko gitara pyszne pieczone mięso prosto z ogniska mmm pyszne aż zazdroszczę wam takiego biwaku widzę po zdjęciach solidnie przygotowani jesteście na tym wypoczynku.muszę pogadać z dziewczynami i chłopakami żeby zaplanować podobny wyjazd pod namioty bo wakacje tuż tuż i lato ma być gorące.pozdrawiam serdecznie z okolicy Wrocławia

  Odpowiedz