logo
NA BIWAKU | FILM Z MAJÓWKI 2016
JEZIORO BAJKAŁ – KAMIENIEC WROCŁAWSKIKurczak z ogniska • Pieczone ziemniaki • Napoje wyskokowe

Trzy dni odpoczynku – trzy dni biwakowania nad wodą pod namiotami

Po uprzednim dojechaniu na miejsce, znalezieniu dobrego miejsca oraz rozłożeniu namiotów, kempingu i reszty klamotów przyszła pora na ognisko.Motywem przewodnim tego wypoczynku w Kamieńcu Wrocławskim było: co tu zrobić, a żeby się nie narobić, a żeby się ognisko paliło i nie zgasło

Nie było zbytnio chętnych, ale po niedługim czasie zgłosiło się dwóch chojraków na dokładne przeszukanie pobliskiego terenu w celu znalezienia drewna na ognisko. Drewna nie byle jakiego, bo uzgodniliśmy wcześniej minimalne jego wymiary. Grubość, długość jak i minimalna waga musiała się zgadzać!

Oczywiście jeśli chodzi o drewno na rozpałkę, to im cieńsze tym lepsze i tutaj można było sobie pozwolić na więcej, ale stopień wilgotności musiał być zachowany. Uzgodniliśmy maksymalną wilgotność gałęzi na 15%. Pogodę mieliśmy rewelacyjną. Słońca nie brakowało także wilgotność gałęzi oscylowała na około 10% a to prawie ideał!

 

Mieliśmy dobrą siekierę (co widać na nagraniu), więc każdy chciał już przyniesione i przywiezione drewno ciąć  na kawałki, ale jak przyszło co do czego, to okazało się, że większość przypomniała sobie o tym motywie przewodnim i nadal obmyślała co tu zrobić…


Więc na ochotnika zgłosił się Łukasz i Sebastian i we dwójkę zajęli się rąbaniem. Poświęcili na to dwie godziny, reszta w tym czasie doglądała czy na równe części jest dziabane drewno i czy wióra nie lecą zbyt daleko, bo je też palimy. Zmieścili się w wytyczonym miejscu, chyba tylko jeden wiórek odskoczył dalej, ale pies Lucky raz dwa go przyniósł.

Drewna mieliśmy do oporu, także cały czas ktoś coś piekł w ognisku czy to nad nim w dymie sobie wędził.

Naszym daniem specjalnym drugiego dnia był pieczony kurczak, czasem był nawet w dymie, także można by rzec, że kurczak z ogniska był pieczono-wędzony. Był nawet dobry, każdy się zajadał jak by nigdy nie jadł mięsa z ogniska, a tylko oglądał zdjęcia na internecie. A przecież głodni nie byli, były przecież chociażby ziemniaki!

W pierwszy dzień i dzień ostatni dominowały pieczone ziemniaki, kiełbasa i karkówka z grilla.

Prawie bym zapomniał o rosole przygotowanym przez Sebastiana, który smakował (rosół) w miarę dobrze.

Ogólnie było nie źle, ale brakowało nam tym razem więcej atrakcji jak chociażby pływanie na pontonie i łowienie ryb. No ale to pierwsze wymaga już włożenia większej energii w wiosłowanie, a komu by się chciało… Na tym biwaku nastawiliśmy się na nierobienie nic i w dużej mierze nam to wyszło.

 

A jak było na wyprawie pod namioty i kemping kolejnym razem? To już niebawem.

Autorem treści jest MCH
DODAJ OPINIE ↓

8 Opinii do "FILM Z MAJÓWKI 2016 | BAJKAŁ – KAMIENIEC WROCŁAWSKI"

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Z Z
Gość

Ten film z majówki to bardziej pokaz zdjęć niż film ,kiedyś urządzaliśmy majówkę też nad jeziorem ale to nie był Bajkał bo nawet tego jeziora nie znam w mojej okolicy Krakowa nad jeziorem rożnowskim jak ktoś ciekawy gdzie jezioro rożnowskie się znajduje to jest strona z mapą i cały dojazd nad jezioro rożnowskie bardzo polecam bo to jest wielkie jezioro i są świetne miejsca na rozłożenie namiotu i tam majówkę robiliśmy film mam może wrzucę na youtube ::D

Martucha
Gość

Właśnie dlatego kocham lato i wypady pod namiot 🙂 Kiedyś byłam harcerzem i wyruszaliśmy na obozy harcerskie bywały super przygody do czasu jak pedagog nas nie nakrył jak piliśmy dobre czasy

kocic
Gość

że niby był kasting przeprowadzany do tego filmu z majówki ? hehe 😀

Kropeczka
Gość

Cześć. Bardzo bym chciała pojechać na obóz harcerski tylko nie wiem gdzie we Wrocławiu da radę wypożyczyć sprzęt pod namioty ogólnie na biwak w sumie tylko namiotu nie mam a kupować nie chcę bo ceny za dobre namioty nie są niskie może wiecie gdzie jest wypożyczalnia sprzętu na obóz harcerski ogólnie turystyczny tanio we Wrocławiu?

Były harcerz
Gość

Kropeczko a jaki to jest dobry namiot? Taniej Cię wyniesie kupno namiotu a dobry namiot dwuosobowy kupisz w sklepach dla turystów już za 200 zł w markecie nie polecam bo często to są namioty na jeden sezon. Wypożyczalnia namiotów i sprzętu turystycznego to ma sens jak to miałby być jednorazowy obóz harcerski a zakładam że jak raz będziesz na takim obozie to będziesz chciała częściej 🙂 Turystyka wciąga a już na pewno wyjazdy na biwak i podobne wycieczki. Czuwaj!

Kropeczka
Gość

Dobry namiot to taki który nie przecieka i przepuszcza powietrze , sama nie wiem muszę popatrzeć tak jak mówisz po sklepach z namiotami tylko które sklepy turystyczne z Wrocławia polecisz? Jutro będę miała więcej wolnego czasu to poszukam w sklepach internetowych za namiotami może coś kupie niedrogo a dobrego a chyba też masz rację że nie ma sensu wypożyczać namiotu bo jeszcze coś się z nim stanie i będzie trzeba oddawać więcej pieniędzy niż ten namiot jest warty ,póki co ślicznie dziękuję za naprowadzenie.Ja się słabo orientuje bo ze mnie taka turystka jak … tutaj nie dokończę .Pozdrawiam ciepło z chłodnego dzisiaj Wrocławia.

Były harcerz
Gość

Hmm ja to nigdy nie sprawdzałem wilgotności drewna na ognisko tyko jakie by nie było to się paliło. W tym roku na majówce byłem ze znajomymi na biwaku ale w Zachodniopomorskie w miejscowości Dobrzany pod namiotami oczywiście ale ludzie też tam byli z kempingami jednak ja wolę namiot i było prze świetnie super wypoczynek na nieznanych terenach a w przyszłym roku majówka zapewne gdzieś już bliżej może nad jeziorem bliżej Wrocławia tak jak Wy 😀 czas pokaże zobaczymy jak to wyjdzie. Ognisko mieliście porządne widać na zdjęciach a na jednym zdjęciu to widać chyba nawet kurczaka albo inny drób. Raz jadłem kurczaka z ogniska wyśmienity był ale to wędziliśmy w dymie ze 3 godziny z grilla jednak tak dobrze nie smakuje. Film z biwakowania fajny. Czuwaj!

Paulina
Gość

Bardzo lubię wyjazdy pod namioty ze znajomymi. Ostatni raz byłam pod namiotem za Wrocławiem nad dużym stawem zapomniałam miejscowość ale było super. Ognisko gitara pyszne pieczone mięso prosto z ogniska mmm pyszne aż zazdroszczę wam takiego biwaku widzę po zdjęciach solidnie przygotowani jesteście na tym wypoczynku.muszę pogadać z dziewczynami i chłopakami żeby zaplanować podobny wyjazd pod namioty bo wakacje tuż tuż i lato ma być gorące.pozdrawiam serdecznie z okolicy Wrocławia