logo

KURS SURVIVALU W TERENIE – METODY PRZETRWANIA SAS W LESIE | WIDEO PORADNIK


CO JEST CELEM SZTUKI PRZETRWANIA? CO JEST POTRZEBNE I JAK PRZETRWAĆ, PRZEŻYĆ W LESIE, W GÓRACH, NA WYSPIE? TEGO DOWIESZ SIĘ Z KURSU PRZETRWANIA ZAWARTEGO W PONIŻSZYM FILMIE

Celem sztuki przetrwania jest utrzymanie się przy życiu w okolicznościach nadzwyczajnych w dowolnym miejscu na ziemi. Są to umiejętności przydatne nie tylko wędrowcom obozującym od gołym niebem alpinistom czy pilotom, ale dosłownie każdemu człowiekowi młodemu czy staremu, ponieważ każdy może znaleźć się w sytuacji wymagającej walki o przeżycie. Im większą wiedzą na ten temat dysponujemy, tym większa jest nasza ufność we własne siły i zdolność do osiągnięcia pewności siebie.

Przedstawiony tu kurs zapewni Ci nie tylko wolę, ale także sposoby przezwyciężania trudności. Lofty Wiseman służył w elitarnej formacji armii brytyjskiej Special Air Service (SAS) przez 26 lat. Przez długi czas uczył się z pierwszej ręki technik przetrwania w Arktyce, na pustyni i w dżungli w takich miejscach jak: Malaje, Borneo, Eden, Belize czy Kenia i stał się czołowym instruktorem survivalu w SAS. Po odejściu ze służby Lofty założył w Anglii szkołę survivalu, do której uczestniczą podróżnicy ze wszystkich stron świata.

W roku 1966 ukazała się książka Lofty Wiseman Podręcznik Survivalu SAS, która zdobyła drugą pozycję na liście bestsellerów wydawniczych w Wielkiej Brytanii. Do chwili obecnej przełożono książkę na siedem języków. Oprócz tej działalności Lofty Wiseman pracował w charakterze konsultanta zwalczania przestępczości wielkich korporacji, agencji ochrony sił zbrojnych najbardziej rozwiniętych państw na całym świecie.

METODY PRZETRWANIA PRZEZ BRYTYJSKIE ODDZIAŁY SPECJALNE SAS – CZĘŚĆ 1
Pierwsza część filmu na temat szkolenia w warunkach terenowych obejmuje m.in. budowę szałasu, schronu, budowa legowiska polowego, rozpalanie ogniska w każdych warunkach, destylacja wody i inne

SPOSOBY PRZETRWANIA PRZEZ BRYTYJSKIE ODDZIAŁY SPECJALNE SAS – CZĘŚĆ 2
Druga część filmu na temat szkolenia w warunkach terenowych obejmuje m.in. jak zdobywać pożywienie, jakie rodzaje żywności możemy znaleźć na odludziu, co można jeść a czego należy unikać, jak łowić ryby bez wędki, techniki polowań na zwierzęta, patroszenie ryb, oprawianie, patroszenie dzikich kaczek, przyrządzanie potraw w piecu ziemnym, konserwowanie żywności na wędrówkę, jak orientować się w terenie i inne ciekawostki związane z walką o przetrwanie.


JAK PRZTRWAĆ PRZEŻYĆ W LESIE W GÓRACH NA WYSPIE | WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ – WYPOWIEDZ SIĘ PONIŻEJ W KOMENTARZUDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

13 odpowiedzi na “KURS SURVIVALU W TERENIE – METODY PRZETRWANIA SAS W LESIE | WIDEO PORADNIK

 • 23 sierpnia 2017

  Chciałbym się zapisać na kurs survivalu gdzieś w Polsce może są takie kursy survivalu w Bieszczadach bo chyba Bieszczady najlepiej nadają się na takie szkoły przetrwania w Polsce?

  Odpowiedz
 • 25 lipca 2017

  Lofty Wiseman bardzo znany survivalowiec a chyba najbardziej znany survivalowiec na świecie! Widziałem kilka jego wideo poradników szkoły przetrwania i gościu dobrze tłumaczy, teraz właśnie będę zamawiał książki Szkoła przetrwania. Podstawowe techniki sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych i The SAS self-defense handbook ale jest tylko w języku angielskim ale może to i lepiej. Te dwie książki jak mówią opinie to najlepsze podręczniki survivalowe a opinie pisane nie przez byle kogo a także przez znanych trochę mniej od Lofty Wisemana ale też innych znanych survivalowców z całego świata. Zresztą co im nie wierzyć same filmy edukacyjne Lofty Wiseman a mówią same za siebie, same konkrety krok po kroku omawiane . Jak te dwie książki przeczytam to w kolejce jest kolejna książka Collins Gem SAS Survival Guide ale to pewnie w przyszłym roku. 🙂

  Odpowiedz
 • 22 lutego 2017

  oglądnąłem póki co kilka minut tego kursu i super tego szukałem właśnie najlepszy poradnik to film bo sama książka nie wystarczy ,ok lecę do pracy a w nocy film !

  Odpowiedz
 • 19 lutego 2017

  Jaki jest najlepszy kurs instruktora survivalu we Wrocławiu? Interesuje mnie szkolenie technik survivalowych i prawdziwy kurs przetrwania dla mężczyzn kobiet i dla dzieci i ile trwa taki kurs i ile kosztuje szkolenie na instruktora surwiwalu? Dopiero co zaczynam interesować się tematyką przetrwania w ciężkich warunkach dlatego też chciałem się dowiedzieć kto we Wrocławiu organizuje wyjazdy survivalowe dla dorosłych i dla dzieci?

  Odpowiedz
 • 31 sierpnia 2016

  Bardzo dziękuję za wrzucenie tego filmu !Miałem go kiedyś na kasecie VHS ale film był po angielsku i bez napisów a teraz jest z tłumaczeniem 🙂 Przeczytałem dwie książki Lofty Wiseman – a i jestem pod wrażeniem doświadczenia którego ja nigdy nie nabędę 😉 Film zostawiam na wieczór! Dzięki jeszcze raz za ten kurs survivalowy!

  Odpowiedz
 • 28 lipca 2016

  Cześć!!! Wiecie gdzie we Wrocławiu można zrobić kurs instruktora survivalu ogólnie szukam szkoły przetrwania w której można nabyć szkolenie realnych technik survivalowych i interesuje mnie tylko Wrocław. Jestem z okolic Wrocławia może coś takiego jest?

  Odpowiedz
  • 3 sierpnia 2016

   Wyszukiwarka nie działa? Proszę dać do wyszukiwarki
   kurs instruktora survivalu Wrocław
   jeśli takie kursy survivalowe są we Wrocławiu to zapewne coś znajdziesz!

   Odpowiedz
   • 17 stycznia 2017

    a konkretnie to gdzie takie szkolenie survivalowe się odbywa we Wrocławiu bo nie mogę znaleźć ? ?

    Odpowiedz
 • 20 lipca 2016

  oglądałem już ten film poradnik super bo już po tym filmie można czegoś się nauczyć ale tak naprawdę dopiero w praktyce zostanie zweryfikowane techniki przetrwania podany w tym kursie survivalowym , polecam książkę Chcesz wiedzieć więcej – Szkoła przetrwania autor książki John „Lofty” Wiseman i książkę Obozy, wyprawy turystyczne i umiejętność prztrwania w terenie autor Peter G. Drake , są to obowiązkowe pozycje dla tych co chcą się nauczyć sztuki przetrwania na odludziu w ciężkich warunkach , żeby przeżyć

  Odpowiedz
 • 18 lipca 2016

  Jak przetrwać noc w lesie zimą techniki survivalowe SAS-u tego szukałem dzięki ! kocham takie filmy dokumentalne gdzie krok po kroku jest wszystko dobrze wytłumaczone !

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2016

   Filmy z udziałem osoby Lofty Wiseman są swietne tak jak i jego książki. Ten tutaj film z szybkim kursem to do nauki przeżycia w dziczy to trochę za mało ale w 90 minutach za dużo się nie da pokazać ale i tak wiele informacji może się przydać dla początkujących obozowiczów, podróżników. Polecam też jego książki w książkach jest wszystko ładnie szczegółowo wyjaśnione właśnie krok po kroku bardziej jak tu w filmie no i też warto zapoznać się z innymi filmami Lofty Wiseman jak chociażby Trueways Survival Skills with Lofty Wiseman.

   Odpowiedz
 • 18 lipca 2016

  Bardzo dobry film kiedyś takiego kursu przetrwania szukałem ale w końcu zapisałem się na naukę przeżycia i wiele się nauczyłem ale jeszcze mi wiele brakuje żeby mieć taką wiedzę jak Lofty Wiseman czytałem jego książkę to gościu ma niesamowitą widzę a tak reklamowany Bear Grylls to może buty czyścić Loftiemu Wiseman bo wiedzę Bear Grylls ma żałosną ale to nic dziwnego te programy filmy to są nastawione na komercję czyli na pieniądze i tyle ale nie o nim chciałem pisać
  Swoją drogą czy jest taki kurs przeżycia przetrwania czy to w lesie czy gdziekolwiek indziej na ziemi taki kurs survivalu we Wrocławiu? Ciekaw jestem jaką wiedzę mają instruktorzy na ten temat może taka szkoła przetrwania ma Wrocław? Kiedyś mieszkałem we Wrocławiu i tak pytam z ciekawości ale nie ważne.Mogę się tylko przyczepić że ten film jest w słabej jakości ale ogólnie to widać co pokazuje także ja wszystko zrozumiałem.
  No to wrzućcie część drugą poradnika czym prędzej 😉

  Odpowiedz
  • 19 lipca 2016

   Nie ma co porównywać osoby Bear Grylls do Lofty Wiseman, bo Bear Grylls to osoba wzięta z kastingu do prowadzenia programów podróżniczych który ma zawsze ze sobą ekipę, która ma przy sobie jedzenie i inne potrzebne rzeczy na jego wyprawach. Programy z udziałem Bear Grylls są dokładnie tylko i wyłącznie dla pieniędzy, TV zarabia jak i ona sam. W rzeczywistości Bear Grylls nie jest takim znawcą jakiego go robią. Ma robić dokładnie to co w scenariuszu i żeby robiło wrażenie, żeby ludzie oglądali jego programy TV i kupowali książki. Jak by wpuścić samego Bear Grylls`a ( bez ekipy ) do dżungli albo na pustynie to nie wiedział by co robić za bardzo. Coś tam by próbował sobie radzić aby przeżyć jak każdy zresztą ale pomysłów tyle by nie miał co ma w scenariuszach do jego programów. Krótko mówiąc Bear Grylls jest rozreklamowany tak aby hajs się zgadzał. Pozdrawiam kumatych!

   Odpowiedz