logo

KURS SURVIVALU W TERENIE – METODY PRZETRWANIA SAS W LESIE | WIDEO PORADNIK


CO JEST CELEM SZTUKI PRZETRWANIA? CO JEST POTRZEBNE I JAK PRZETRWAĆ, PRZEŻYĆ W LESIE, W GÓRACH, NA WYSPIE? TEGO DOWIESZ SIĘ Z KURSU PRZETRWANIA ZAWARTEGO W PONIŻSZYM FILMIE

Celem sztuki przetrwania jest utrzymanie się przy życiu w okolicznościach nadzwyczajnych w dowolnym miejscu na ziemi. Są to umiejętności przydatne nie tylko wędrowcom obozującym od gołym niebem alpinistom czy pilotom, ale dosłownie każdemu człowiekowi młodemu czy staremu, ponieważ każdy może znaleźć się w sytuacji wymagającej walki o przeżycie. Im większą wiedzą na ten temat dysponujemy, tym większa jest nasza ufność we własne siły i zdolność do osiągnięcia pewności siebie.

Przedstawiony tu kurs zapewni Ci nie tylko wolę, ale także sposoby przezwyciężania trudności. Lofty Wiseman służył w elitarnej formacji armii brytyjskiej Special Air Service (SAS) przez 26 lat. Przez długi czas uczył się z pierwszej ręki technik przetrwania w Arktyce, na pustyni i w dżungli w takich miejscach jak: Malaje, Borneo, Eden, Belize czy Kenia i stał się czołowym instruktorem survivalu w SAS. Po odejściu ze służby Lofty założył w Anglii szkołę survivalu, do której uczestniczą podróżnicy ze wszystkich stron świata.

W roku 1966 ukazała się książka Lofty Wiseman Podręcznik Survivalu SAS, która zdobyła drugą pozycję na liście bestsellerów wydawniczych w Wielkiej Brytanii. Do chwili obecnej przełożono książkę na siedem języków. Oprócz tej działalności Lofty Wiseman pracował w charakterze konsultanta zwalczania przestępczości wielkich korporacji, agencji ochrony sił zbrojnych najbardziej rozwiniętych państw na całym świecie.

METODY PRZETRWANIA PRZEZ BRYTYJSKIE ODDZIAŁY SPECJALNE SAS – CZĘŚĆ 1
Pierwsza część filmu na temat szkolenia w warunkach terenowych obejmuje m.in. budowę szałasu, schronu, budowa legowiska polowego, rozpalanie ogniska w każdych warunkach, destylacja wody i inne

SPOSOBY PRZETRWANIA PRZEZ BRYTYJSKIE ODDZIAŁY SPECJALNE SAS – CZĘŚĆ 2
Druga część filmu na temat szkolenia w warunkach terenowych obejmuje m.in. jak zdobywać pożywienie, jakie rodzaje żywności możemy znaleźć na odludziu, co można jeść a czego należy unikać, jak łowić ryby bez wędki, techniki polowań na zwierzęta, patroszenie ryb, oprawianie, patroszenie dzikich kaczek, przyrządzanie potraw w piecu ziemnym, konserwowanie żywności na wędrówkę, jak orientować się w terenie i inne ciekawostki związane z walką o przetrwanie.


JAK PRZTRWAĆ PRZEŻYĆ W LESIE W GÓRACH NA WYSPIE | WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ – WYPOWIEDZ SIĘ PONIŻEJ W KOMENTARZU