logo

PLECAK TURYSTYCZNY NA WYPRAWĘ NA KEMPING I BIWAK


PLECAKI BIWAKOWE KEMPINGOWE – JAKI WYBRAĆ PLECAK TURYSTYCZNY I NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

PLECAK NA WYPRAWĘ
Planując wyprawę w góry należy zadbać o odpowiedni ekwipunek. Jednym z najważniejszych jego elementów jest plecak. Rynek jak zwykle oferuje ich szeroki asortyment. Czym kierować się podczas zakupu?

Pierwsza kwestia, którą należy rozwiązać to długość planowanej przez nas wyprawy. Od tego na jak długą wędrówkę się wybieramy zależeć będzie rozmiar plecaka. Producenci zwykle oferują plecaki w następujących przedziałach: 5-20 litrów, 25 – 35 litrów, 40-55 litrów i 60 – 90 litrów.

Przy wyprawach krótkich – weekendowych, w zależności od potrzeb polecane są plecaki o pojemności 5-20 do 25-35 litrów, przy dłuższych wędrówkach 3-7 dni plecaki z przedziału 40-55 litrów. Największe plecaki – te o pojemności nawet 90 litrów rekomendowane są przede wszystkim osobom, które wybierają się na wyprawy dłuższe niż tydzień i cieszą się dobrą kondycją fizyczną! Waga takiego plecaka (wraz z ekwipunkiem) dochodzić może do 25 – 30 kilogramów, a to już wyzwanie dla najsilniejszych.

Przy zakupie odpowiedniego plecaka powinno się też kierować materiałem, z którego jest zrobiony. Jego wyściółka, oczywiście odpowiednio wyprofilowana, ze względu na fakt, że styka się bezpośrednio z plecami, musi być wykonana z przepuszczającego powietrze materiału. Ważne by była też odpowiednio wyprofilowana. Cały plecak powinien być natomiast zrobiony z mocnych, nieprzemakalnych materiałów, dodatkowo laminowanych od strony zewnętrznej (np. Duront Diamond w plecakach marki BERGSON).

Kolejnymi elementami, na które warto zwrócić uwagę są pasy biodrowe i barkowe. Chronią przed otarciami i uciskami, a do tego odciążają kręgosłup. Na funkcjonalność plecaka mają także wpływ kieszenie w klapie oraz kieszenie boczne (np. na bidon), ilość komór i zaczepy na gumy do mocowania raków.

PLECAKI TURYSTYCZNE BERGSON - NA BIWAK,PLECAKI TURYSTYCZNE - NA BIWAK, OBÓZ, KEMPING OBÓZ, KEMPING
PLECAKI TURYSTYCZNE BERGSON – NA BIWAK, OBÓZ, KEMPING


Przed zakupem plecaka trzeba pamiętać o tym, że będzie on służył na lata. Dlatego warto wybrać ten solidny – nawet jeśli jego cena jest dość wysoka. Taka inwestycja zapewne się zwróci.

źródło: www.bergson.pl, Manager ds. Public Relations & Custom Publishing


JAKI WYBRAĆ PLECAK TURYSTYCZNY NA BIWAK POD NAMIOTY I KEMPING | WYRAŹ SWOJĄ OPINIĘ – WYPOWIEDZ SIĘ PONIŻEJ W KOMENTARZU