logo

W HAMAKU NA BIWAKU – WIERSZ I KILKA SŁÓW O HAMAKACH

ŻENUJĄCA PSEUDO RECYTACJA WIERSZA – W HAMAKU NA BIWAKU 🙂


Abstrahując od tej mojej nieudolnej pseudo recytacji, pseudo wiersza…

Hamak na biwaku to świetna sprawa, a spanie w hamaku na biwaku bez wątpienia jest wygodniejsze niż spanie w namiocie pod warunkiem, że w hamaku śpi jedna osoba.

Są hamaki kilku osobowe (Mega Hammock) jak na poniższym zdjęciu, niemniej do spania w kilka osób nie są zbyt wygodne. Hamak musi być elastyczny, a co się dzieje w hamaku jak jest więcej jak jedna osoba, to widać na zdjęciu.

Tak o sobie poleżeć jak najbardziej można w więcej jak jedną osobę, ale spać w hamaku we dwie osoby i więcej – odpada. No chyba, że ktoś nie lubi się wysypiać. 😀 Ok, jeśli wystarczy nam spanie tylko na plecach, to da się wyspać w hamaku w kilka osób. 🙂

Mega Hammock - hamak dla kilku osób
MEGA HAMMOCK – HAMAK DLA KILKU OSÓB

No i teraz spróbuj zasnąć na boku w tym wieloosobowym hamaku 😀
Kto lubi (na) sardynki w puszce?

Najlepsze hamaki, to tradycyjne hamaki mocowane do dwóch drzew. Są lekkie i nie zajmują dużo miejsca w plecaku, a przy tym łatwe w mocowaniu. Waga naszego ekwipunku jest dosyć ważna podczas pieszych wędrówek w terenie.

Tradycyjny hamak wiszący dla jednej osoby
TRADYCYJNY HAMAK DLA JEDNEJ OSOBY


W terenie, w którym jest dużo owadów dobrym rozwiązaniem jest hamak z moskitierą i tropikiem. Tropik i moskitiera zapewnią nam bardzo dobrą ochronę przed opadami deszczu i owadami, których często nie brakuje na wyprawie czy to w górach, w lesie czy nad wodą.

Hamak turystyczny z tropikiem i moskitierą
HAMAK TURYSTYCZNY Z TROPIKIEM I MOSKITIERĄ

Hamaki turystyczne są lekkie (w porównaniu do namiotów) i łatwe do zamocowania, bo zazwyczaj wystarczą nam dwa drzewa do którego przymocuje się hamak. W najbliższym czasie na stronie pojawi się mini poradnik: jak przymocować (zawiesić, zamontować) hamak do drzewa ― krok po kroku. Wszelkie uwagi mile widziane.

A TY JAKI POLECASZ WYPRAWOWY TURYSTYCZNY HAMAK BIWAKOWY NA KEMPING | WYRAŹ SWOJĄ OPINIE – WYPOWIEDZ SIĘ PONIŻEJ W KOMENTARZU
Miłosz Chrapek